Higienia protez zębowych

Do higieny protez zębowych elastycznych, nie używamy bardzo popularnej Corega Tabs czy innych preparatów silnie utleniających. Te preparaty można stosować tylko do zwykłych popularnych protez zębowych akrylowych czy też metalowo- szkieletowych.

Codzienna pielęgnacja protez Acronowych jest niezwykle  prosta i banalna. Ogranicza się ona do umycia zwykłą szczoteczką z pastą do mycia zębow i protez. Nie polecamy zwykłych past do zębów, gdyż zawierają one substancje ścierne, które są przeznaczone do oczyszczania twardego szkliwa zębów. Moga one przyspieszyć matowienie  powierzchni protez a tym samym szybsze ich brudzenie.

W naszym gabinetach wszyscy pacjenci otrzymują darmowy preparat MULTICLEAN (akurat firmy Roko- producenta Acronitu) do każdej wydawanej nowej protezy. Jest on w postaci proszku który dosypuje się do wody w której umieszczamy protezy na 15-20 min a nawet na całą noc w przypadku mocneg zanieczyszczenia. Taki zabieg można powtarzać co kilka tygodni. Preparat ten mogą Państwo nabyć np. w Lublinie w firmie Alfamed na ul. Koncertowej 9 lub poprzez strone internetową producenta (adres załaczony w instrukcji użytkowania protez zębowych) W razie potrzeby służymy pomocą w zakupie preparatu bezpośrednio w Promed. Preparat kosztuje ok 30 zł złotych za całe opakowanie z saszetkami proszku.  Dokładny opis higieny protez zębowych Acronowych otrzymują państwo wraz mini instrukcją obsługi protezy. Do kazdej protezy dołaczany jest indywidualny certyfikat jakości wraz z numerem seryjnym oraz pisemną gwarancją. Po zakończonej pracy wszytkie korekty protezy są bezpłatne. Bardzo ważnym jest aby po zakończonej pracy protetycznej przyjść po piewszej dobie użytkowania protezy na wizytę korekcyjną. Jest to bardzo ważna czynność po której komfort z korzystania protezy zębowej wzrasta. Protezy mają to do siebie, że po pewnym czasie używania osiadają i mogą podrażniać dziąsło swoim obrzeżem. Trzeba je wtedy odrobinę skrócić. 

 

Dla osób o wysublimowanych potrzebach higienicznych proponujemy własną mini myjkę ultradziekową, zasilaną dwiema bateriami- paluszki typu AA. Ultra dzwięki w połaczeniu z roztworem proszku Multicleaner oraz wody dają podwójny efekt czyszczenia. Koszt zakupu własnej  myjki ultradzwiękowej to 120 zł !!! Polecamy.  

Dopełnieniem codziennej higieny protez wszystkich typów jest preparat do rozpylanie Vertex- przeciwbakteryjny oraz przeciwgrzybiczy. Do codziennego użytku lub alternatywnie zamiast roztworu Multiclean. Likwiduje powstawanie grzybów oraz rozwoju bakterii. Przyda się w zwalczaniu aft i pleśniawek które mogą mieć swoją przyczynę z rozwoju bakterii na powierzchni protezy zębowej lub poprostu dla poczucia własnej maksymalnej higieny. Koszt 55 zł. Do nabycia w Promed od ręki.

Bardzo pomocnym preparatem do leczenia aft i pleśniawek jak i zwykłych urazów mechanicznych powierzchni błony śluzowej jamy ustnej jest preparat Dezaftan. Nanosi się go miejscowo na zranioną lub obolałą okolicę. Tworzy on na jej powierzchni cienką błonę ochronną. Bardzo pomocny w regeneracji urazów mechanicznych mogących powstać na skutek adaptacji nowych protez zębowych. Do nabycia w Aptekach. Koszt ok 7,95 zł

Firma Promed skorzystala z dotacji unii europejskiej program 1.2 "Rozwój oraz dywersyfikacja firmy Promed poprzez utworzenie pracowni protetycznej oraz gabinetu stomatologicznego".

Promed, ul.Związkowa 20, 20-148 Lublin, tel: 600 388 862
© Promed - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji: Kliknij tutaj »
zamknij