Implanty zębowe

Dlaczego nie powinieneś lekceważyć braku zęba.

Każdy ząb jest ważny dla zachowania zdrowia jamy ustnej.

Jeśli straciłeś ząb, naturalnym rozwiązaniem jest jego natychmiastowe uzupełnienie, szczególnie jeśli jest to ząb przedni. Ale co się dzieje, jeśli brak utraconego zęba nie jest widoczny podczas uśmiechu? Zwykle ten fakt jest ignorowany.

Tymczasem brak każdego zęba może wywierać niekorzystny wpływ na jakość Twojego życia oraz zdrowie jamy ustnej i zębów. W czasie żucia gumy zdrowe zęby powodują poprawę budowy kości - tak samo, jak ćwiczenia fizyczne zapobiegają zanikowi tkanki kostnej. Ponadto w sytuacji braku zęba pozostałe zdrowe zęby mają tendencję do wędrówki w kierunku przerwy na skutek utraty kości. Wpływa to na kontakt pomiędzy górnymi i dolnymi zębami.

Taka wędrówka może wpływać na rozkład sił na zębach podczas żucia, a także wywierać niekorzystny wpływ na sąsiednie mięśnie i stawy, prowadząc do bólu i innych objawów, takich jak bóle głowy czy migrena. Dlatego każdy ząb jest ważny dla zapewnienia prawidłowego ustawienia zębów przednich i bocznych oraz dla zachowania zdrowia kości szczęki i żuchwy.

Współczesne technologie stosowane w stomatologii mogą przywrócić Ci jakość życia dzięki wykonaniu zębów, które nie tylko są mocne, ale także naturalnie wyglądają.

Twój dentysta ma rozwiązanie w sam raz dla Ciebie.

Za pomocą korony protetycznej można odbudować każdy całkowicie lub częściowo zniszczony ząb. Korona jest wykonywana indywidualnie w taki sposób, aby pasowała kształtem i kolorem do Twoich naturalnych zębów, dzięki czemu praktycznie nikt nie widzi między nimi różnicy.

1. Odbudowa zniszczonego zęba: korona na własnym zębie.
W tym przypadku zaszlifowuje się tkanki zęba na tyle, aby na zachowanej, zdrowej części zęba można było osadzić nową koronę. Zapewnia to wytrzymałe, naturalne podparcie dla nowej korony.

2. Zastępowanie brakującego zęba: korona na implancie.
W przypadku braku całego zęba wraz z korzeniem zakłada się koronę protetyczną na implant zębowy. Implant stanowi podparcie dla korony. W tej metodzie nie niszczy się sąsiednich zdrowych zębów.

Implanty stomatologiczne mają wiele zalet.

  • Implanty stomatologiczne są od ponad 40 lat traktowane przez lekarzy stomatologów jako skuteczna i godna zaufania metoda zastępowania zębów.
  • Implant działa tak, jak korzeń własnego zęba. Nie czujesz między nimi różnicy.
  • Implanty wykonuje się z materiałów biokompatybilnych. Dzięki temu są dobrze tolerowane przez Twój organizm.
  • Implant może Ci służyć do końca życia, o ile będziesz go dobrze pielęgnować i dbać o higienę jamy ustnej.
  • Leczenie implantologiczne jest minimalnie inwazyjne. Śąsiednie zdrowe zęby pozostają nienaruszone. W przeciwieństwie do tradycyjnych mostów, nie ma potrzeby szlifowania sąsiadujących własnych zębów.
  • Implanty pozwalają na zachowanie naturalnej kości i minimalizują jej utratę dzięki stymulacji tkanki kostnej, co stanowi jedną z ich największych zalet.
  • Zapewniają stabilizację i komfort bez potrzeby dokonywania poprawek po założeniu

 

Porcelana do wytwarzania zębów

Stosujemy zęby porcelanowe wykonane przy użyciu proszku krzemionek firmy Vita

Jest to firma z duzymi tradycjami ktorej zaufaliśmy

Byłismy w placówce i fabryce w Niemczech gdzie jest wytwarzana. Tam odbywało się szkolenie dla protetyków. Potwierdziło to nasze przekonanie o nalepszej jakości porcelany do wykonywania koron oraz mostów porcelanowych

Firma Promed skorzystala z dotacji unii europejskiej program 1.2 "Rozwój oraz dywersyfikacja firmy Promed poprzez utworzenie pracowni protetycznej oraz gabinetu stomatologicznego".

Promed, ul.Związkowa 20, 20-148 Lublin, tel: 600 388 862
© Promed - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji: Kliknij tutaj »
zamknij