Licówki kompozytowe

Z kompozytu możemy wykonać onlaye kompozytowe jak i inlaye kompozytowe. Wkłady koronowe, czyli tzw. inleye (mniejsze ) oraz onlaye (większe)  stosujemy przy rozległych ubytkach wewnątrz i na powierzchni żującej zęba własnego. Wykonuje się go w laboratorium dentystycznym na modelu gipsowych, które są odzwierciedleniem prawdziwego zęba pacjenta. Następnie stomatolog  "wkleja" inlay lub onlay do korony własnej pacjena.

Kopozyt jest najlepszym materiałem do uzupełniń drobnych odpryśnięć szkliwa np. zębów przednich. Również licówki czy korony wykonane z kompozytu w razie awarii w postaci odpryśnięcia czy pęknięcia dają się bezproblemowo naprawić bez konieczności "wymontowywania'' ich z buzi. Jest to ważna cecha materiału, gdyż wszystkie stosowane uzupełnienia w jamie ustnej są ciągle narażone na mechaniczne uszkodzenia. Prosze zwrócić uwagę na długość gwarancji jaka jest udzielana przez lekarzy dentystów na wiekszość różnych protez- do roku czasu na protezy oraz od 3 do max 5 lat na "dożywotne" przecież mosty porcelanowe.

 

Firma Promed skorzystala z dotacji unii europejskiej program 1.2 "Rozwój oraz dywersyfikacja firmy Promed poprzez utworzenie pracowni protetycznej oraz gabinetu stomatologicznego".

Promed, ul.Związkowa 20, 20-148 Lublin, tel: 600 388 862
© Promed - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji: Kliknij tutaj »
zamknij