O firmie

Protezy elastyczne - bez podniebienia !

Acron

Protezy acronowe projektujemy w ten sposób aby płytka łącząca wszytkie zęby razem nie sięgała daleko do gardła i aby nie podrażniała podniebienia powodujące odruch wymiotny. Wiele osób ma z tym problem wiec znależliśmy rozwiązanie !

Zapraszamy wszystkich chętnych do wykonania sobie protez zębowych elastycznych z innowacyjnego ACRONU. Z naszej oferty wycofaliśmy juz takie produkty jak protezy nylonowe, acetalowe, czy metalowo - szkieletowe (stosowane od półwiecza!!!  których  zresztą nikomu nie polecamy z powodu przepaści technologiczej pomiędzy ACRONEM. Nie można porównać tego materiału do NYLONU który jest przestarzały, chłonie wilgoć, staje się szorstki, przebarwiony oraz nieprzyjemny w szerokim znaczemiu tego słowa już po roku użytkowania. 

Dlaczego my?

Ceny naszych protez zębowych elastycznych są bardzo przystępne, a to dzięki temu, iż wytwarzamy je we własnej pracowni dentystycznej. Takie połączenie własnego gabinetu stomatologicznego z pracownią daje współmierne korzyści dla pacjenta.  

ACRON jest materiałem krystalicznie oraz strukturalnie czystym. Oznacza to, że nie zawiera żadnych innych domieszek popularnych akryli, nylonu czy acetali, jak ma to miejsce  w wyżej wymienionych protezach typu FJb- ETC  (mieszanka starego acetalu oraz nylonu...)- imitujących ACRON.:)))

cyt. "ACRONIT, to innowacyjne tworzywo powstałe w wyniku 7 letnich badań Polskich Naukowców oraz 5 letnich testów klinicznych. ACRONIT posiada MIEDZYNARODOWY PATENT który chroni go przed kopiowaniem.

ACRON jest ładnym, lekko różowym, półprzeżroczystym materiałem, który po włożeniu do ust stapia sie kolorystycznie oraz estetycznie z podłozem oraz szyjkami zębów.  Inne materiały próbuja te cechy  jedynie naśladować ( FJb-ETC czy Nylon, ale kolor- mleczny róż, daleko odbiega od wyglądu naturalnego dziąsła... Wybitnym tego przykładem są protezy ACETALOWE, które mają białą konstrukcję, która w założeniu miała być niewidoczna i maksymalnie estetyczna. Jednak białe klamry (oczywiście kolorystycznie dopasowane do zębów własnych)  w praktyce wyglądają niezbyt naturalnie a napewno już nieestetycznie. Protezy acetalowe mogą się sprawdzać przy brakach skrzydłowych ( brak dolnych>>bocznych<< zębów), ponieważ rzadko kiedy śmiejemy się w ten sposób, aby odkrywać szyjki kłów dolnych (trójek) na których najczęściej przebiegają klamerki protez zębowych.

Z materiału ACRON wykonujemy zwłaszcza protezy częściowe jak również protezy całkowite. Dla osób z pojedyńczymi brakami zębowymi materiał ten świetnie nadaje się na tzw. klips zębowy - mikroproteza pojedyńczego zęba, która nie posiada płyty podniebiennej oraz metalowych haczyków które niestety  działają baaardzo destrukcyjnie na własne zęby ...

Proteza Acronowa bardzo mocno trzyma się w jamie ustnej. Wkładając ją, proteza wydaje charakterystyczne kliknięcie, oznaczające iż ,,siedzi" pewnie na miejscu i nie trzeba ciągle o niej pamiętac czy w trakcie rozmowy lub  jedzenia zsunie się z zębów. Wykonując protezy od ponad dwunastu lat nie znam lepszego materiału który ma takie właściwości. Podobne cechy, jesli chodzi o utrzymanie posiadają jedynie protezy metalowe -szkieletowe, lecz ze względu na ich metalowe klamry, które sa odlewane ze stopów dentystycznych, ich bardzo dużą twardość oraz praktycznie brak elastyczności - zdecydowanie ODRADZAM. Oczywiście dla "fascynatów" metalu w ustach zawsze możemy je wykonać. ( tak dla upamietnienia historii techniki dentystycznej- metalurgii artystycznej...)

Próbując porównać opisem charakterystykę elastyczności protez acronowych, przypominają one wyginaną sprężynkę. Pomaga to we włożeniu protezy do ust pomimo nierównoległości zębów własnych. Zwykłe, nowe protezy akrylowe trzeba by było mocno dopiłowywać przy dopasowywaniu w ustach pacjenta. Wiele osób zna te historie, gdy podczas oddania nowych, świeżo wykonanych protez nie można ich włożyć na swoje miejsce. Stomatolog męczy sie pół godziny aby dopasować protezę, a gdy już uda mu się ja założyć, proteza jest szorstka ,matowa, przeważnie już rozkalibrowana i lużna. W tych miejscach będzie zbierał się pokarm, odkładał kamień czy osady w przyspieszonym tempie...

Oczywiście wszystkie informacje tutaj umieszczone na temat różnych rodzajów protez dentystycznych, są naszą obiektywną opinią, wyrobioną podczas prowadzenia własnej kilkunastoletniej prywatnej praktyki stomatologicznej wraz z pracownią techniki dentystycznej. Wkrótce porównanie wszystkich typów protez elastycznych dostępnych na rynku !!!!

Protezy wykonane z Acronu nie powodują powstawania odruchów wymiotnych po ich założeniu do ust. Wynika to z tego, iż możemy mocno zmniejszyć płytę podniebienną protezy do minimum. Zwykle pozostaje wąski pasek materiału łączący obie połówki protezy. Tkanki w jamie ustnej są bardzo  wrażliwe na jakąkolwiek zmianę, dlatego preferujemy aby nasze protezy były bardzo cieniutkie, delikatne a ich zasięg ograniczony. Wszystkie te rzeczy powodują, że finalnie proteza nie ma prawa powodować uczucia pełności w ustach. Również otarcia i podrażnienia przy adaptacji nowych, świeżo wykonanych przez nas protez są znikome porównując oczywiście zwykłą protezę zębową.

Dziwi nas fakt, iż na rynku stomatologicznym w dalszym ciągu uparcie proponowane są tradycyjne protezy akrylowe czy metalowo szkieletowe. Odpowiednio ustawione zęby w protezie zębowej mogą nadać buzi pełniejszy kształt, zmniejszyć zapadanie policzków a skóra stanie się bardziej napięta.


 


Protetyka jako dziedzina stomatologii

Protezy dzielimy zasadniczo na dwie podkategorie: protezy stałe oraz protezy ruchome. Protezy stałe, są uzupełnieniami protetycznymi umiejscowionymi w jamie ustnej, bez możliwości samodzielnego ich wyjęcia. Proteza ruchoma, to uzupełnienie protetyczne, które samodzielnie wyjmujemy z ust, np. w celu zachowania codziennej higieny osobistej. Te dwa rodzaje uzupełnień protetycznych składają sie na ogólne pojęcie definicji protetyka stomatologiczna.

Protezy ruchome są najczęstszą formą protezowania. W ostatnim czasie nastąpił postęp w dziedzinie techniki detystycznej. Tak więc do niedawna hitem i szczytem możliwości były protezy elastyczne nylonowe oraz protezy szkieletowe elastyczne z acetalu. Niestety materiał ten jest zbyt elastyczny i powoduje szybszy zanik wyrostka zębodołowego. Protezy acetalowe wykonywaliśmy od roku 2006. Protezy zębowe wykonane wykonane na szkielecie z acetalu są wklejane za pomocą zwykłego akrylu, takiego samego jaki jest wykorzystywany w protezach częściowych oraz protezach całkowitych akrylowych. Tak więc twierdzenie, iż protezy acetalowe są niealergiczne jest mitem, gdyż do ich wykonania niezbędny jest akryl. Jeśli chodzi o estetykę, to proteza acetalowa daleko odbiega od ideału, ponieważ klamry jak i cała proteza wykonana jest w kolorze białym oraz jego rożnym odcieniom.  W wyniku 7 letnich badań Polskich Naukowców oraz 5 letnich testów klinicznych powstał innowacyjny materiał -ACRONIT

Jest to elastyczno-sprężysty materiał występujący pod handlową nazwą Acronit. Wykonujemy z niego zarówno protezy całkowite jak i częściowe (zwłaszcza częściowe) kliknij link:  http://www.promed.lublin.pl/strona,protezy

Protezy elastyczne wykonane z Acronitu posiadają tak dobrany moduł elastyczności aby nie powodował przyspieszonego zaniku wyrostka zębodołowego (dziąsła) jak to ma miejsce w protezach nylonowych czy acetalowych.

Protezy zębowe całkowite również mogą być elastyczne jednach ich zasadnicza część na której są osadzone zęby musi być twarda, tak aby proteza zębowa mogła pełnić swoją funkcję. Wewnętrzna jej część, czyli ta która przylega do podniebienia, jest wykonana z mniej lub bardziej elastycznego materiału. Takie połaczenie dwóch materiałów w jednej protezie nosi nazwę hybryda. Stąd - protezy hybrydowe. kliknij link..http://www.promed.lublin.pl/files/galeria/f/1399142749_p11.JPG  lub http://www.promed.lublin.pl/files/galeria/f/1399142707_p8.JPG

Protezy stałe - są uzupełnieniami jak nazwa wskazuje - osadzone na stałe w jamie ustnej pacjenta. Najpopularniejsze są mosty porcelanowe. Są jeszcze (ostatnio badzo popularne) mosty kompozytowe na włóknie szklanym. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jesli chodzi materiał w jamie ustnej to właśnie porcelana. Mosty i korony porcelanowe są najbardziej biozgodnym materiałem. Wykonując je w pracowni dentystycznej, technik wielokrotnie wypala porcelanę w piecu do ceramiki dentystycznej, gdzie tempetatura topienia, krystalizacji  porcelany sięga 930-980 stopni celcjusza. W końcowym etapie,cała praca pokrywana jest płynną porcelaną tzw. glazurą i spiekana w wysokiej temperaturze, nadając pracy głęboki połysk oraz gwarancję, iż podczas ciągłego "pobytu" w jamie ustnej praca będzie czysta i nie osadzi się na niej kamień nazębny.

Inne uzupełnienie protetyczne stałe to inlay -onlay. Są to obrazowo pisząc "duże plomby" również wykonane z porcelany lecz częściej w tym przypadku kompozytu przez technika w pracowni dentystycznej. Technik wykonuje je na modelu gipsowym na podstawie wycisku pobranego przez dentystę. Póżniej dentysta wkleja gotowego in/onleya na/w  zęba

Licówki zębowe- kolejne uzupełnienie protetyczne stałe. Wykonujemy je na zębach w odcinku przednim również poprzez technika dentystycznego. Materiał jakiego używamy to porcelana -press ( tłoczona) i indywidualnie charakteryzowana. Licówka porcelanowa to cienki fragment porcelany "przyklejany'' przez dentyste na przednie zęby ( po uprzednim ich przygotowaniu)

Wkłady koronowo-korzeniowe polecamy z włókna szklanego a nie odlewane ze stali chromowo niklowej. Wkład z włókna szklanego jest w pewnym stopniu elastyczny więc nie powoduje pękania korzenia zęba w którym jest zacementowany.

Gabinety

WŁASNE GABINETY STOMATOLOGICZNE

1) Gabinet stomatologiczny A&B STOMATOLOGIA s.c. (Promed) ul. Ignacego Czumy 54. Lublin ( wjazd od ul. Jagodowej lub Dożynkowej dalej do Bielskiego)

2) Gabinet stomatologiczny Bystrzejowice I -PROMED ( leczenie i protetyka również w ramach kontraktu z NFZ- protetyka Nfz - wyłącznie protezy akrylowe bezzębia jak i protezy częściowe)

3) Gabinet stomatologiczny Piski ul.Braci Spozów 91 -Ośrodek Zdrowia Piaski ( obok Policji) leczenie oraz protetyka w ramach NFZ -protetyka Nfz- wyłącznie protezy akrylowe częściowe jak i całkowite.

Dysponujemy własnymi gabinetami dentystycznym w których bezpośrednio wykonamy dla Państwa te i inne nowoczesne uzupełnienia dentystyczne pochodzące z naszej Pracowni Dentystycznej PROMED przy ul. ZWIAZKOWEJ 20 w Lublinie. Najbliższy gabinet w Lublinie znajduje się przy ul. Ignacego Czumy 54. Pracujemy tam na sprzęcie największego potentata sprzetu stomatologicznego w USA firmie A-dec

- Implantoprotetyka - pojedyńcze zęby na implantach, mosty na implantach, protezy na mini implantach - tzw. overdenture- na jednej wizycie !!!!

  • Na miejscu własna radiowizjiografia cyfrowa- prześwietlenie zęba bez szkodliwego promieniowania RTG. Po chwili zdjecie pojawia sie na ekranie monitora.
  • Bezbolesne znieczulenie komputerowym systemem The Wand- na miejscu.
  • Komputerowy system doboru koloru zębów własnych urządzeniem firmy Vita -EASY SHADE
  • Diodowa lampa do wybielania zębów.Wybielanie zębów na jednej wizycie. System dwufazowy-wybielanie domowe metodą nakładek sylikonowych na zęby ( Stomatolog pobiera wyciski -technik wykona nakładki na zęby)
  • Innowacyjne urządzenie do wypełniania kanałów płynną gutaperką-najsolidniejsze leczenie kanałowe zębów. Uwaga-pracujemy lupą stomatologiczną.

Te i wiele innych specjalistycznych urządzeń wspomagających naszą prace czekają na Państwa w naszym nowoczesnym gabinecie przy ul. I. Czumy 54.

Rozsiadzcie się państwo na wygodnym skórzanym fotelu dentystycznym w naszym gabinecie i zdajcie się na fachowców w tej dziedzinie.

Certyfikaty

Posiadam kilkadziesiąt róznych certyfikatów ze specjalistycznych szkoleń z zakresu ceramiki dentystycznej - głównie z Bad Sackingen, Niemcy (najwięcej),  protez szkieleletowych, implantoprotetyki, praca z łukiem twarzowym ( mgr inż. Tomasz Ciaputa), protez termoformowlnych-elastycznych itd itd Tu akurat kilka zeskanowanych

Do grona naszy zadowolonych klientów należa osoby które przyjeżdżają do nas aby wykonać sobie protezy elastyczne z pomorskiego, śląskiego, zachodnio-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego,łódzkiego czy podlaskiego.

Nasze protezy elastyczne noszą pacjenci z takich miast jak Warszawa, Białystok, Olsztyn, Bydgoszcz, Gdańsk, Zielona Góra, Wrocław, Poznań, Opole, Katowice, Łódż czy Rzeszów. Pomagamy znależć nocleg  w mieście Lublin na czas wykonania protez. Pomagamy zaplanować przyjazd oraz gwarantujemy krótki czas wykonania pracy aby jak najprędzej powrócić do domu. Istnieje możliwość wykonania protezy w ciągu 2, 3 lub 4 dni, tu na miejscu w Lublinie.

 

Promed
Promed
Promed
Promed
Promed
Promed
Prev - Next
Zobacz wszystkie

Firma Promed skorzystala z dotacji unii europejskiej program 1.2 "Rozwój oraz dywersyfikacja firmy Promed poprzez utworzenie pracowni protetycznej oraz gabinetu stomatologicznego".

Promed, ul.Związkowa 20, 20-148 Lublin, tel: 600 388 862
© Promed - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji: Kliknij tutaj »
zamknij