Elastyczne protezy zębowe

Protezy elastyczne - bez podniebienia   Zadzwoń tel. 600 388 862

Protezy wykonane z Acronu są ten sposób, aby miały odkryte podniebienie, nie powodujące odruchu wymiotnego. Wyrażna różnica w odczuwaniu smaków spożywanych potraw czy temperatury pożywienia. Polecamy je osobom które chciałyby zminimalizować zasięg płyty na podniebieniu.  Dla osób które szukają prostych i skutecznych rozwiązań. Główną zaletą elastycznych protez jest ich bardzo dobre utrzymanie się na swoim miejscu w jamie ustnej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wykonania sobie protez zębowych elastycznych z innowacyjnego ACRONU. Z naszej oferty wycofaliśmy juz takie produkty jak  protezy nylonowe, acetalowe,  czy metalowo - szkieletowe (stosowane od półwiecza !!!  których  zresztą nikomu nie polecamy z powodu przepaści technologiczej pomiędzy ACRONEM. Nie można porównać tego materiału do NYLONU który jest przestarzały, chłonie wilgoć, staje się szorstki, przebarwiony oraz nieprzyjemny w szerokim znaczemiu tego słowa już po roku użytkowania. Postaram się tutaj  opisać rodzaje protez, w ten sposób, aby mogli Państwo sobie zobrazować i zrozumieć dlaczego niektóre protezy zębowe mogą być przyjemniejsze w użytkowaniu od  tych popularnych i ogólnodostępnych (np. w ramach NFZ). W ofercie również naprawa protez

Ceny naszych protez zębowych elastycznych są bardzo przystępne, a to dzięki temu, iż wytwarzamy je we własnej pracowni dentystycznej. Takie połączenie własnego gabinetu stomatologicznego z pracownią daje współmierne korzyści dla pacjenta.  

ACRON jest materiałem krystalicznie oraz strukturalnie czystym. Oznacza to, że nie zawiera żadnych innych domieszek popularnych akryli, nylonu czy acetali, jak ma to miejsce  w wyżej wymienionych protezach typu FJb- ETC  (mieszanka starego acetalu oraz nylonu...)- imitujących ACRON.:)))

cyt. "ACRONIT, to innowacyjne tworzywo powstałe w wyniku 7 letnich badań Polskich Naukowców oraz 5 letnich testów klinicznych. ACRONIT posiada MIEDZYNARODOWY PATENT który chroni go przed kopiowaniem.

Koniec z pękającymi protezami !!!

ACRON jest ładnym, lekko różowym, półprzeżroczystym materiałem, który po włożeniu do ust stapia sie kolorystycznie oraz estetycznie z podłozem oraz szyjkami zębów.  Inne materiały próbuja te cechy  jedynie naśladować ( FJb-ETC czy Nylon, ale kolor- mleczny róż, daleko odbiega od wyglądu naturalnego dziąsła... Wybitnym tego przykładem są protezy ACETALOWE, które mają białą konstrukcję, która w założeniu miała być niewidoczna i maksymalnie estetyczna. Jednak białe klamry (oczywiście kolorystycznie dopasowane do zębów własnych)  w praktyce wyglądają niezbyt naturalnie a napewno już nieestetycznie. Protezy acetalowe mogą się sprawdzać przy brakach skrzydłowych ( brak dolnych>>bocznych<< zębów), ponieważ rzadko kiedy śmiejemy się w ten sposób, aby odkrywać szyjki kłów dolnych (trójek) na których najczęściej przebiegają klamerki protez zębowych.

Z materiału ACRON wykonujemy zwłaszcza protezy częściowe jak również protezy całkowite. Dla osób z pojedyńczymi brakami zębowymi materiał ten świetnie nadaje się na tzw. klips zębowy - mikroproteza pojedyńczego zęba, która nie posiada płyty podniebiennej oraz metalowych haczyków które niestety  działają baaardzo destrukcyjnie na własne zęby ...

Proteza Acronowa bardzo mocno trzyma się w jamie ustnej. Wkładając ją, proteza wydaje charakterystyczne kliknięcie, oznaczające iż ,,siedzi" pewnie na miejscu i nie trzeba ciągle o niej pamiętac czy w trakcie rozmowy lub  jedzenia zsunie się z zębów. Wykonując protezy od ponad dwunastu lat nie znam lepszego materiału który ma takie właściwości. Podobne cechy, jesli chodzi o utrzymanie posiadają jedynie protezy metalowe -szkieletowe, lecz ze względu na ich metalowe klamry, które sa odlewane ze stopów dentystycznych, ich bardzo dużą twardość oraz praktycznie brak elastyczności - zdecydowanie ODRADZAM. Oczywiście dla "fascynatów" metalu w ustach zawsze możemy je wykonać. ( tak dla upamietnienia historii techniki dentystycznej- metalurgii artystycznej...)

Próbując porównać opisem charakterystykę elastyczności protez acronowych, przypominają one wyginaną sprężynkę. Pomaga to we włożeniu protezy do ust pomimo nierównoległości zębów własnych. Zwykłe, nowe protezy akrylowe trzeba by było mocno dopiłowywać przy dopasowywaniu w ustach pacjenta. Wiele osób zna te historie, gdy podczas oddania nowych, świeżo wykonanych protez nie można ich włożyć na swoje miejsce. Stomatolog męczy sie pół godziny aby dopasować protezę, a gdy już uda mu się ja założyć, proteza jest szorstka ,matowa, przeważnie już rozkalibrowana i lużna. W tych miejscach będzie zbierał się pokarm, odkładał kamień czy osady w przyspieszonym tempie...

Oczywiście wszystkie informacje tutaj umieszczone na temat różnych rodzajów protez dentystycznych, są naszą obiektywną opinią, wyrobioną podczas prowadzenia własnej kilkunastoletniej prywatnej praktyki stomatologicznej wraz z pracownią techniki dentystycznej.

Wkrótce porównanie wszystkich typów protez elastycznych dostępnych na rynku !!!!

Protezy wykonane z Acronu nie powodują powstawania odruchów wymiotnych po ich założeniu do ust. Wynika to z tego, iż możemy mocno zmniejszyć płytę podniebienną protezy do minimum.

Zwykle pozostaje wąski pasek materiału łączący obie połówki protezy

Tkanki w jamie ustnej są bardzo  wrażliwe na jakąkolwiek zmianę, dlatego preferujemy aby nasze protezy były bardzo cieniutkie, delikatne a ich zasięg ograniczony.

Wszystkie te rzeczy powodują, że finalnie proteza nie ma prawa powodować uczucia pełności w ustach.

Również otarcia i podrażnienia przy adaptacji nowych, świeżo wykonanych przez nas protez są znikome porównując oczywiście zwykłą protezę zębową.

Dziwi nas fakt, iż na rynku stomatologicznym w dalszym ciągu uparcie proponowane są tradycyjne protezy akrylowe czy metalowo szkieletowe. 

Odpowiednio ustawione zęby w protezie zębowej mogą nadać buzi pełniejszy kształt, zmniejszyć zapadanie policzków a skóra stanie się bardziej napięta.

Są również protezy na zatrzaskach -nie koniecznie szkieletowe, metalowe. Wykorzystujemy do tego celu, naprawdę zniszczone zęby które pozostały "na placu boju". Te zniszcone lub mocno popląbowane zęby pokrywa się w całości porcelanowymi koronami ( nowe ładne białe zęby-jak własne ) na których są juz na stałe przytwierdzone tzw. zatrzaski ( malutka kuleczka wystająca z boku korony- w jak najmniej widocznym miejscu) Wtedy na protezie również montujemy zatrzask i taka konstrukcja po włozeniu do ust wydaje takie charakterystyczne '' klik '

Mikroproteza na zatrzasku

 

Ogólnie jesteśmi zwolennikami jak najmniejszej ingerencji w naturalnym uzębieniu, dlatego protezy na zatrzaskach polecamy osobom,ktore mają naprawde mocno zniszczone własne zęby. W innym przypadu trzeba oszlifowac -NIEODWRACALNIE nawet zdrowe zęby. Niejednokrotnie widzimy takie prace... Staramy się  wykorzystac wszystkie nawet mocno zniszczone zęby, niejednokrotnie sam korzeń ( z oderwaną czy ułamaną częścia koronową) W takim przypadu, zabezpieczamy korzeń aby pozostał w kości. Należy pamiętac, iż po usunięciu zębów ( nawet korzeni) dziąsło zaczyna nieodwracalnie zanikac i zmniejszać swoją objętość. Pogarsza to w znacznym stopniu utrzymaniu protez, przeważnie całkowitych na swoim miejscu. Istnieje wszak metodaSTEROWANEJ REGENERACJI KOŚĆI lecz jest to proces kosztowny i długotrwały a sam przebieg niezbyt miły... Czyli - NIE USUWAMY nawet bardzo zniszconych korzeni czy zębów ( jesli oczywiście nie ma stanu zapalnego a jesli tak, to uda sie go opanować). Sterowana regeneracja kości sprawdza się przy dużych zanikach tkanki kostnej w okolicach wyrostków zębodołowych.

Inna ciekawą metodą uzupełnień międzyzębowych są mosty tzw. adhezyjne. Jest to specjalność mojej Żony, która jest stomatologiem. W takim przypadu "wstawia" się pojedyńczego zęba pomiędzy własne- BEZ SZLIFOWANIA sąsienich zębów. Wspaniała metoda która oszczędza wlasne żywe zęby. Jest to toszkę pracochłonna praca, wymagająca długiego i ciągłego skupienia gdyż caly zęb, trzeba odbudowac w jamie ustnej  przytwierdzając go jednocześnie do zębów sąsienich za pomocą  włókna szklanego oraz półpłynnych kompozytów. Efekt jednak może być wspaniały - a przedewszystkim na stałe, nic nie wyjmujemy z ust. Mimo to, nie jest to kosztowny zabieg, porównując oczywiście do wykonania mostu 3 punktowego, który w tym przypadku można by wykonać. Przypadek poniżej. (pacjent 22 l .)

Most adhezyjny

  

Możemy również wykonać w całości zupełnie przeżroczyste protezy

Opinie na temat protez elastycznych kilka czy kilkanaście lat temu byly zarówno optymistyczne, ze względu na wygodę i komfort użytkowania protez elastycznych jak i pesymistyczne ze względu na trwałość ówczesnych materiałów stosowanych do wytwarzania protez zębowych.  W tamtych latach, protezy elastyczne byłyjedynie nylonowe.

W połowie lat 90-ch, kiedy wprowadzano nylonowe protezy elastyczne w Polsce, stały się one towarem z wyższej półki. Po kilku latach stosowania protez nylonowych, wiele osób wyrobiło sobie opinie o tym  materiale dentystycznym jako nietrwałym i niehigienicznym po kilku latach stosowania.  Wynika to z higroskopijnej i niehomogennej struktury materiału. Czas idzie jednak ciągle do przodu, pojawiają się nowe pomysły, mądrzy ludzie eksperymentują, robią badania i wpadają na geniałne pomysły. Acron jest tworem własnie Polskich Naukowców, z dziedziny chemii polimerów. W przeciągu 7 lat badań laboratoryjnych oraz 5 letniej fazy testów klinicznych powstał i został opatentowany Acronit. 

 

 

ACRON – MATERIAŁ INNY NIŻ WSZYSTKIE

ACRON jest to innowacyjny, zupełnie nowy materiał, z którego wykonujemy elastyczne protezy, zarówno częściowe, całkowite oraz mikro-protezy na 1 lub 2-3 zęby. ACRON powstał w wyniku współpracy ROKO z polskimi naukowcami z chemii polimerów . Efektem 5 letniej pracy naukowej i 2 lat testów laboratoryjnych powstał materiał, który połączył ze sobą zalety akrylu takie jak sztywność, estetyka z wytrzymałością poliamidów.

CHARAKTERYSTYKA PROTEZ Z ACRONU:

Ekstremalna wytrzymałość- nie pękają podczas jedzenia czy upadku na twardą powierzchnię np. terakotę

Protezy transparentne- jest krystalicznie przeżroczysty(oraz rózowy przeżroczysty) i umożliwia wykonywanie przeżroczystych klamer oraz płyt protezy dla alergików

Wysoki połysk – w odróżnieniu do innych tworzyw wypolerowany Acron pozostaje i gładki i błyszczący na wiele lat bez odkładania się na nim osadu i kamienia

Idealne dopasowanie- pełnokrystaliczna struktura ACRONU zapewnia minimalny skurcz polimeryzacyjny

Minimalna chłonność – Badania w niezależnym,autoryzowanym laboratorium wykazały, że chłonność ACRONU jest o 50 % mniejsza od tradycyjnego akrylu !

PIĘKNO I ESTETYKA – odpowiednie modelowanie umożliwia wykonanie z ACRONU wytrzymałych i estetycznych klamer w kolorze zęba i dziąsła lub zainstalowania ich jako elementów retencyjnych

ZASTOSOWANIE

Protezy:

częściowe

całkowite

częściowe – podparte

transparentne

kombinowane

korony i mosty

implantologia

ZALETY PROTEZ WYKONANYCH Z TWORZYWA ACRON:

mniejszy skurcz i lepsze dopasowanie protezy

nizsza chłonność wilgoci

zwiększona sztywność konstrukcyjna dzięki pełnej krystalizacji

łatwa obróbka i mozliwość uzyskania wysokiego połysku

całkowita biozgodność – potwierdzona ceryfikatami

możliwość napraw, dostawienia zęba i rebazacji

większa wytrzymałość na przeginanie

wysoka stabilność koloru

możliwość regulacji sztywności płyty

brak odkształceń podczas spożywania gorących płynów

VITAPLEX -JEST TWORZYWEM TERMOPLASTYCZNYM, WPROWADZA NOWY STANDARD JAKOŚCI DLA PROTEZ CAŁKOWITYCH.

BRAK SKURCZU: sprawia, że proteza doskonale odwzorowuje pole protetyczne a tym samym zwiększa się jej adhezja ( przyssanie) i siła utrzymania. Nowatorska technika produkcji tworzywa umożliwiła wyeliminowanie skurczu polimeryzacyjnego do poziomu 0,2 % ( klasyczny akryl 5% - 7% )

DWUKROTNIE WIĘKSZA WYTRZYMAŁOŚĆ MECHANICZNA

niż zwykłego akrylu uniemożliwia przypadkowe zniszczenie protezy. Tak duża odporność pozwala wykonać protezy delikatniejsze , lżejsze i bardziej komfortowe.

JEDNOLITA, GĘSTA STRUKTURA MATERIAŁU

zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej, rozwojowi bakterii i grzybów, charakteryzuje się niską chłonnością wilgoci oraz zapewnia wysoką stabilność koloru.

BRAK MIKROPORÓW

umozliwia uzyskiwanie wysokiego połyskuna drodze polerowania co zabezpiecza protezę przed odkładaniem się płytki nazębnej.

ZALETY PROTEZ WYKONYWANYCH Z TWORZYWA VITAPLEX

w porównaniu z klasycznymi protezami akrylanowymi

dwukrotnie wieksza wytrzymałość mechaniczna

minimalny skurcz i lepsze dopasowanie i utrzymanie protezy

dziesieciokrotnie mniejsza zawartość monomeru resztkowego

minimalna chłonność wilgoci

nie podrażnia śluzówki

nie wywołuje reakcji alergicznych

wysoki itrwały połysk

BIOCETAL ( DAWNY ACETAL)

BIOCETAL jest termoplastycznym tworzywem do produkcji bezmetalowych protez szkieletowych

UNIKALNA STRUKTURA MOLEKULARNA

zapewnia znakomite własciwości fizykochemiczne. Zalety materiału to : stabilność wymiarowa, niska ścieralność, odporność na naprężenia i biotolerancja

WYSOKA SPRĘŻYSTOŚĆ KLAMER

umozliwia regulację ich elastyczności oraz pozwala usytuować je przy samej lini kieszonki dziąsłowej, co dodatkowo poprawia estetykę

KSZTAŁT ORAZ KOLOR KLAMER

w protezach z BIOCETALU sprawia, że są one niewidoczne w ustach pacjenta.

OPTYMALNA KOMBINACJA PARAMETRÓW

sztywności i sprężystości oraz wytrzymałość mechaniczna predysponują ten nowoczesny technopolimer do wykonywania protez szkieletowych oraz indywidualnych elementów retencyjnych.

ZALETY PROTEZ WYKONANYCH Z TWORZYWA BIOCETAL

-brak widocznych klamer

-wysoka estetyka pracy

-wyższa odporność na odkształcenia mechaniczne

-szybka adaptacja protezy przez pacjentów

-niska waga

-brak uczulających składników stopu metalu

-nie podrażnia śluzówki

-nie wywołuje reakcji alergicznych

-klamry nie niszczą szkliwa i przyzębia

PROTEZY HYBRYDOWE

jest to połaczenie protezy tradycyjnej akrylowej w której są umocowane zęby z materiałem Amerykańskiej firmy Impak

Cała wewnętrzna – dośluzuwkowa częśc protezy jest pokryta tymze materialem ktory staje się miekki i elastyczny po włozeniu go do goracej wody. Daje uczucie komfortu i nie uciska tak mocno jak tradycyjne protezy. Po włożeniu do ciepłej wody nabiera elastyczności. Po wyjęciu i umieszczeniu jej w jamie ustnej przybiera kształ, dopasowując się idealnie do podniebienia. Powoduje to przyssanie co daje lepszą przyczepność i pełne przyleganie.  Podnosi to komfort użytkowania protezy, pozwala zapomnieć o niewygodach.

 

 

Promed
Promed
Promed
Promed
Promed
Promed
Promed
Promed
Promed

Firma Promed skorzystala z dotacji unii europejskiej program 1.2 "Rozwój oraz dywersyfikacja firmy Promed poprzez utworzenie pracowni protetycznej oraz gabinetu stomatologicznego".

Promed, ul.Związkowa 20, 20-148 Lublin, tel: 600 388 862
© Promed - 2016. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji: Kliknij tutaj »
zamknij